Julita Wasilewska

Psychoterapeuta, Seksuolog

 

Pracuje w nurcie systemowym i psychodynamicznym.

Prowadzi psychoterapię indywidualną osób dorosłych oraz terapię par, rodzin i małżeństw. Prowadzi także psychoterapię online.

Wykształcenie

Ukończyła studia magisterskie z zakresu pedagogiki na kierunku pedagogika resocjalizacyjna i opiekuńczo wychowawcza na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, a także 4-letnie szkolenie psychoterapeutyczne w Studium Terapii Rodziny przy Stowarzyszeniu OPTA w Warszawie. Jest absolwentką podyplomowych studiów na kierunku seksuologia kliniczna na Uniwersytecie SWPS.

Doświadczenie

Swoje umiejętności doskonaliła podczas stażu na Oddziale Dziennym Kliniki Nerwic Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, oraz w grupie terapeutycznej dla rodziców przy Stowarzyszeniu OPTA. Odbyła roczny staż dla terapeutów rodzinnych akredytowanych przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne w Pracowni Terapii i Rozwoju w Warszawie, gdzie jako ko -terapeutka pracowała z parami i rodzinami. Bierze udział w warsztatach, szkoleniach i konferencjach promujących zdrowie psychiczne.

Specjalizacja

Pracuje z osobami, które doświadczają trudności w nawiązywaniu i budowaniu relacji, zmagają się z uczuciem osamotnienia, odrzucenia i lęku, mają obniżone poczucie własnej wartości. Pomaga pokonywać trudności osobom z rodzin dysfunkcyjnych, a także wszystkim tym, którzy chcą żyć w większej równowadze ze sobą i chciałyby pracować nad rozwojem osobistym. Pomaga także osobom, które cierpią z powodu silnego stresu w życiu osobistym i zawodowym  lub są w sytuacji kryzysowej (np. rozwód, śmierć bliskiej osoby). Ponadto, prowadzi terapię par i rodzin.

W praktyce seksuologicznej pomaga osobom, które cierpią z powodu: zaburzenia pożądania, bolesnego współżycia, problemów z akceptacją własnej orientacji seksualnej, strachu przed stosunkiem, nałogowej masturbacji, a także z osobami, które chciałyby poznać i zrozumieć swoje potrzeby seksualne.  W terapii par i małżeństw zajmuje się problemami z odzyskaniem poczucia bliskości i intymności, sytuacjami kryzysowymi,  doświadczenia zdrady, odrzucenia.

 

Zainteresowała Cie nasza oferta?