Anna Szymanowska

Psychoterapeuta

 

Anna Szymanowska jako pierwsza Polka ukończyła podyplomowe studia z zakresu Dramaterapii na Uniwersytecie Roehampton w Londynie. Prowadzi psychoterapię indywidualną i grupową, także psychoterapię online.

W Wielkiej Brytanii Dramaterapia jest uznaną formą psychoterapii, a zawód dramaterapeuty jest zarejestrowany przez władze państwowe. Gwarantuje to, że osoba która legitymuje się dyplomem danego Uniwersytetu przeszła odpowiednie szkolenie, które spełnia określone standardy etyki zawodowej. Od kilku lat przeciera szlaki w Polsce dla tej unikatowej, łączącej różne nurty  psychoterapii metody; gdzie elementy pracy z ciałem, rysunek, zabawa, improwizacja stanowią podstawy relacji terapeutycznej z pacjentem. Psychoterapia indywidualna pod postacią dramaterapii to skuteczna i wszechstronna forma pomocy psychologicznej.

Jest autorką kursu szkoleniowego „Dramaterapia w teorii i praktyce”, którego obecnie organizuje i prowadzi już III edycję. Z jej inicjatywy powstały pierwsze w Polsce Studia Podyplomowe, „Dramaterapia w terapii i edukacji” na WSP w Łodzi.

Jest członkiem Brytyjskiego Stowarzyszenia Dramaterapeutów BADth, członkiem założycielem Europejskiej Federacji Dramaterapii EFD oraz prezesem Polskiego Stowarzyszenia Dramaterapii. Pobiera regularne superwizje od certyfikowanego superwizora w Wielkiej Brytanii.

Prowadzi psychoterapię również dla obcokrajowców w języku angielskim.

Zainteresowała Cie nasza oferta?