V edycja naukowego cyklu spotkań „W związku z rodziną”

3 stycznia 2017

Członkowie Studenckiego Koła Psychoterapii DIALOG, działającego przy Wydziale Psychologii UW,  już po raz piąty połączyli swoje siły, aby zorganizować wydarzenie, podczas którego poruszane będą najrozmaitsze kwestie związane z rodziną. Raz w miesiącu, począwszy od stycznia, na terenie Wydziału Psychologii, odbywać się będą spotkania, podczas których uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać prelekcji zaproszonych psychologów oraz wziąć udział w dyskusji na omawiany temat.

Tegoroczna edycja poświęcona będzie (nie)zwykłym sytuacjom, z jakimi spotykają się współczesne rodziny i związki oraz zmianom, jakie towarzyszą im na przestrzeni czasu. Będzie to okazja do przyjrzenia się temu, jak odnajdujemy się w relacjach z bliskimi, jak radzimy sobie ze – z pozoru uniwersalnymi – wydarzeniami i z jakimi trudnościami mogą się one wiązać. Porozmawiamy między innymi o tym, czego spodziewać się po pierwszym spotkaniu z przyszłymi teściami, co dzieje się z relacją dwojga ludzi, kiedy pojawia się dziecko, gdzie przebiega granica naszego „Ja” w związku i ile zachować w nim autonomii czy jak stworzyć jedną „planetę”, kiedy dwoje ludzi z różnych światów postanawia zbudować wspólny dom.

Pierwsze spotkanie z cyklu odbędzie się już w styczniu. Zachowana zostanie zeszłoroczna formuła spotkań, na których prelekcja połączy się z przestrzenią na dyskusję. Zmianie ulegnie natomiast struktura czasowa wydarzenia. Zamiast dotychczasowej formy jednorazowego, trwającego tydzień cyklu, organizowane będzie jedno spotkanie tematyczne w miesiącu.

„W związku z rodziną” z roku na rok gromadzi coraz większą liczbę uczestników. Są to nie tylko studenci kierunków społecznych i humanistycznych, ale wszyscy zainteresowani. Organizatorzy mają nadzieję, że również w tym roku każdy, kto poczuje, że proponowany temat jest dla niego nurtujący bądź w jakikolwiek sposób bliski, zdecyduje się wziąć udział w wydarzeniu.

Daty, tematy i informacje na temat poszczególnych spotkań będą na bieżąco pojawiały się na fanpage’u wydarzenia (adres poniżej). Wszystkie spotkania odbędą się na terenie Wydziału Psychologii UW przy ul. Stawki 5/7. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny, obowiązywać będą natomiast zapisy (poprzez fanpage).

Adres: https://www.facebook.com/wzwiazkuzrodzina/?fref=ts